سوییچ

سوییچ های شبکه دستگاههایی هستند که سیستم ها را در یک شبکه متصل می کنند یک سوییچ دارای پورت های زیادی است که رایانه ها به آنها وصل می شوند. هنگامی که یک فریم داده به یک سوییچ می رسد، آدرس مقصد را بررسی می کند. پس از انجام بررسی های لازم  آن را به دستگاه های مربوطه می فرستد.

سوییچ ها بلوک های اصلی ساخت هر شبکه هستند. آنها چندین دستگاه مانند رایانه، اکسس پوینت های بیسیم، پرینتر ها و سرورها را به هم متصل می کنند. در واقع یک سوییچ دستگاه های متصل را قادر می سازد تا اطلاعات را به اشتراک بگذارند و با یکدیگر صحبت کنند.

✓ ویژگی سوییچ های شبکه

☑ برای ارسال بسته داده ها از مبدا به مقصد، از آدرس های MAC استفاده می کند.

☑ از روش تغییر بسته  برای دریافت و ارسال بسته های داده از مبدا به دستگاه مقصد استفاده می کند.

☑ انتقال دو طرفه انجام می پذیرد، یعنی ارتباط در کانال همزمان در هر دو جهت انجام می شود. به همین دلیل، برخوردهایی رخ نمی دهد.

☑ دستگاه های فعالی هستند که قابلیت به نرم افزار شبکه و مدیریت شبکه مجهز می باشند.

☑  می توانند قبل از انتقال داده ها به پورت مقصد، بررسی خطا را انجام دهند.

✓ انواع سوییچ های شبکه

سوییچ شبکه

سوییچ های مختلفی وجود دارد که می توان آنها را به طور کلی در 4 نوع طبقه بندی کرد:

☑ سوییچ شبکه Unmanagement

اینها سوییچ های ارزان قیمتی هستند که معمولاً در شبکه های خانگی و مشاغل کوچک استفاده می شوند. آنها می توانند به سادگی با اتصال به شبکه تنظیم شوند و پس از آن بلافاصله شروع به کار  کنند. هنگامی که دستگاه های بیشتری باید اضافه شوند ، به سادگی سوییچ های بیشتری اضافه می شوند.

☑ سوییچ شبکه Management

اینها سوییچ های پرهزینه ای هستند که در سازمان هایی با شبکه های بزرگ و پیچیده مورد استفاده قرار می گیرند، زیرا می توان آنها را برای افزایش عملکردهای یک سوییچ استاندارد بصورت دلخواه تنظیم کرد. ویژگی های افزودنی مانند سطح امنیت بالاتر ، کنترل دقیقتر و مدیریت کامل شبکه می باشد. جدای هزینه بالا، به دلیل مقیاس پذیری و انعطاف پذیری، اغلب در سازمانهای در حال رشد ترجیح داده می شوند. پروتکل مدیریت شبکه ساده (SNMP) برای پیکربندی سوییچ های مدیریت شده استفاده می شود.

☑ سوییچ شبکه LAN

سوییچ های محلی (LAN) دستگاه ها را در شبکه داخلی سازمان متصل می کند. آنها همچنین به عنوان سوییچ اترنت یا سوییچ داده شناخته می شوند. این کلیدها به ویژه در کاهش ازدحام شبکه یا تنگناها مفید هستند. آنها پهنای باند را به گونه ای تخصیص می دهند که هیچ تداخل بسته ای از داده ها در شبکه وجود نداشته باشد.

☑ سوییچ شبکه  Power over Ethernet) PoE)

این سوییچ ها در اترنت های PoE Gogabit استفاده می شوند. فناوری PoE انتقال داده و انتقال برق از طریق یک کابل را انجام می دهد تا دستگاه های متصل به آن بتوانند هم برق و هم داده های یک خط را دریافت کنند. سوییچ های PoE انعطاف پذیری بیشتری دارند و کابل کشی را ساده تر می کنند.

  0
  سبد خرید
  Your cart is emptyReturn to Shop
  Open chat
  1
  پشتیبانی آنلاین
  cctv house support
  سلام