مودم روتر 3G/4G

قبل از توضیح مودم روتر 3G/4G، بیایید ببینیم که هر یک از این اجزا به صورت جداگانه چه کاری انجام می دهد.

✓تعریف مودم و روتر

مودم دستگاهی است که به کابل یا خطوط تلفن شما متصل می شود. این دستگاه ها داده ها یا اطلاعات ارائه دهنده خدمات اینترنت را به رایانه یا دستگاه شما ارسال می کند. روتر دستگاهی است که این داده های اینترنتی را از طریق مودم شما گرفته و با استفاده از سیگنال بی سیم( همان وای فای) به دستگاه های خانه مانند تلفن های هوشمند، لپ تاپ و رایانه ها ارسال می کند.

یک مودم و یک روتر ممکن است دو دستگاه جداگانه باشند که توسط سیم به یکدیگر متصل می شوند. بنابراین مودم روتر چیست؟ مودم روتر فقط یک دستگاه واحد است که عملکردهای مودم و روتر را با هم ترکیب می کند. گیت وی اصطلاح دیگری است که به معنای مودم روتر است. مزیت اصلی استفاده از مودم روتر، سادگی داشتن یک دستگاه واحد برای راه اندازی اینترنت است. در واقع یک تیر و دو نشان برای اتصال به اینترنت! اغلب مودم هایی که در منازل امروزه استفاده می شوند و می توانید اینترنت را به چند گوشی همراه بصورت همزمان وصل کنید مودم روتر هستند. اما اصطلاح مودم در بین مردم رایج تر می باشد.

✓مودم روتر 3G/4G چیست؟

مودم روتر 3G/4G نوعی مودم روتر است که به دستگاه (مانند لپ تاپ، رایانه شخصی، روتر، مدیا پلیر و …) اجازه می دهد از طریق اتصال پهنای باند سیم کارت تلفن همراه به اینترنت دسترسی پیدا کند. به زبانی ساده این نوع مودم روترها اینترنت را از سیم کارتی که شما در آن جای می دهید گرفته و سرویس دهنده اینترنت در واقع همان اپراتور سیم کارت جاگذاری شده می باشد.

✓فواید مودم روتر 3G/4G چیست؟

پوشش دهی اینترنت های  3G و 4G می تواند به شما اینترنت پرسرعت بدهد، حتی می تواند از پهنای باند خانگی(که نیازمند به استفاده از مودم روترهای ADSL/VDSL می باشند) بهتر نیز باشد. راحتی کار با آن در حین حرکت، حتی اگر مسافت های طولانی را زیاد طی کنید بسیار عالی می باشد. بارگیری سریع داده( که البته مربوط به پوشش دهی اپراتور سیم کارت مورد استفاده و وجود دکل های اپراتور شما می باشد) از مزایای این مودم روتر است. در واقع مودم روتر های 3G/4G در انواع قابل حمل و یا جیبی نیز ارائه می شوند. آنها در مقایسه با مودم روترهای خانگی بسیار کوچکتر بوده و قابل حمل می باشند. بنابراین هر جا که مایل باشید با اتصال بیسیم می توانید از اینترنت استقاده کنید.

شرکت یاس ارتیاط با سابقه بالا در زمینه فروش تجهیزات شبکه از طریق وب سایت و  فروشگاههای خود اقدام به ارائه انواع مختلف مودم روتر ها متناسب با نیاز شما کرده است.

منبع مطالعاتی

  0
  سبد خرید
  Your cart is emptyReturn to Shop
  Open chat
  1
  پشتیبانی آنلاین
  cctv house support
  سلام