مودم روتر ADSL/VDSL

در این بخش سعی داریم توضیحاتی درباره مودم روتر ADSL/VDSL بدهیم. امیدواریم در داشتن تجربه خریدی بهتر به شما کمک کند.

✓تعریف مودم و روتر

کار مودم این است که داده ها را از ارائه دهنده خدمات اینترنت گرفته و برای دستگاه شما ترجمه و ارسال کند. از طرفی روتر داده هایی که از مودم می گیرد را با استفاده از سیگنال بیسیم به دستگاه های خانگی شما چون تلفن هوشمند و رایانه و لپ تاپ و … می فرستد.

✓مودم روترDSL) ADSL/VDSL) چیست؟

روتر مودم دستگاه ترکیبی است که هم به عنوان مودم و هم به عنوان روتر کار می کند. برای اتصال به ISP (ارائه دهندگان خدمات اینترنتی) معمولاً به مودم و روتر احتیاج دارید تا اینترنت دستگاه های خود را فراهم کنید. مودم روتر DSL هر دو در یک جعبه تعبیه شده است. DSL یک ابتکاری از “Digital Subscriber Line” است که در واقع فناوری  امکان انتقال داده با سرعت بالا را روی خطوط تلفنی می باشد. در واقع سرویس اینترنتی که شما از مخابرات و یا شرکت های خصوصی میگیرید نیازمند به یک مودم روتر ADSL/VDSL  در منزل شما هست تا اینترنت به شبکه خانگی شما وصل شود. حال آنکه این دو مودم تفاوت هایی دارند. توضیحی مختصر از هرکدام را ارائه می دهیم تا متناسب با نیاز خود مودم روتر مناسب را تهیه کنید.

✓مودم روتر ADSL چیست؟

ADSL مخفف خط مشترک دیجیتال نامتقارن است. خط مشترک خط تلفنی است که در خانه ها یا دفاتر ما خاتمه می یابد و ما معمولاً برای تماس از آن استفاده می کنیم. این خط یک جفت سیم مسی است و سیگنال های صوتی ما را به انتهای دیگر اتصال تلفنی منتقل می کند. از همان خط برای انتقال داده های اینترنت استفاده می شود اما در فرکانس های مختلف از سیگنال های صوتی استفاده می شود.

✓مودم روتر VDSL چیست؟

VDSL مخفف خط اشتراک مشترک دیجیتال با نرخ بیت بسیار بالا است. این فناوری از همان خط تلفن شما برای انتقال سیگنال اینترنتی استفاده می کند . اما یک فناوری جدید در مقایسه با ADSL است. VDSL تجربه کاربری بهتری را به کاربران اینترنت ارائه داده و از خط تلفن به روشی موثرتر بهره می گیرد. اتصال به کاربر با نصب یک گره نوری در نزدیکی کاربر انجام می شود. این گره با استفاده از کابلهای فیبر نوری به ISP متصل می شود.

✓تفاوت های مودم روتر ADSL/VDSL در چیست؟

تفاوت اصلی بین این دو مودم روتر در میزان انتقال سیگنال، فاصله و همچنین ویژگی های تقارنی می باشد. به طور خلاصه، VDSL (خط مشترک دیجیتال با نرخ بیت بسیار بالا) نسخه سریع ADSL (خط مشترک دیجیتال نامتقارن) است.

✓مودم روترADSL/VDSL را از کجا می توانید تهیه کنید؟

بسیاری از ارائه دهندگان خدمات اینترنتی (ISP) مودم روترها را با پرداخت ماهیانه به مشترکین خود اجاره می دهند(مانند مبین نت و …). این می تواند گزینه مناسبی برای کسانی باشد که به دنبال یک راه حل ساده برای شبکه خانگی هستند. ISP شما با توجه به نوع سرویس اینترنت شما در خانه (کابل، فیبر)، سرعت سرویس و … مشخص می کند که چه نوع مودم روتری بهترین عملکرد را دارد. هنگامی که یک روتر مودم را از ISP خود اجاره می کنید، گاهی اوقات پشتیبانی فنی هم ارائه می دهند.

شما می توانید از بسیاری از فروشگاههای آنلاین مانند یاس ارتباط یک مودم روتر خریداری کنید. از مزایای داشتن مودم روتر، امکان شخصی سازی خرید و تجربه داشتن مودم روتری بر اساس نیازها و امکانات فردی شما می باشد. همچنین می توانید هر زمان که بخواهید دستگاه خود را ارتقا دهید.

منبع مطالعاتی

  0
  سبد خرید
  Your cart is emptyReturn to Shop
  Open chat
  1
  پشتیبانی آنلاین
  cctv house support
  سلام