کارت شبکه

کارت شبکه قطعه ای از سخت افزار است که به عنوان رابط بین رایانه به شبکه عمل می کند. به این ترتیب کامپیوترها می توانند از طریق شبکه با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. مشاغل می توانند با کارت های شبکه هزینه های عملیاتی خود را کاهش دهند. در واقع کارت شبکه رایانه را قادر می سازد تا از طریق اتصال LAN با رایانه، سرور، و یا هر دستگاه شبکه دیگری ارتباط برقرار کند. از کارت شبکه می توان در شبکه های بی سیم یا سیمی استفاده کرد.

این کارت ها معمولاً تنها قطعه رایانه برای برقراری ارتباط یا اتصال با شبکه است. غالبا برای شبکه های سیمی دارای یک پورت RJ-45 است که برای اتصال شبکه از جفت کابل پیچ خورده یا بدون پیچ خوردگی استفاده می کند. کارت های بی سیم از طریق یک آنتن داخلی یا خارج از شبکه به شبکه متصل می شوند. هر دو نوع کارت  از پروتکل های LAN مرسوم مانند TCP / IP پشتیبانی می کنند.

✓به چه نوع کارت شبکه ای نیاز داریم؟

دانستن درباره انواع کارت های مختلف شبکه باعث می شود که درک کنید کدام کارت برای نیازهای شخصی یا شغلی شما مناسب است. از کارت های اترنت گرفته تا موارد دیگر، این کارت ها به دستگاه ها اجازه می دهند از طرق بیسیم (وای فای) و یا اترنت (سیمی) به شبکه رایانه محلی(LAN) متصل شوند.

✓کارت شبکه چگونه کار می کند؟

کارت های بی سیم ، مانند سیگنال های موجود در رایانه های شخصی و لپ تاپ ها، سیگنال های رایانه را گرفته و آنها را به امواج رادیویی تبدیل می کنند که از طریق آنتن (قابل مشاهده یا پنهان) منتقل می شوند. سیگنالهای فرکانس رادیویی در واقع امواج الکترومغناطیسی هستند که هنگام عبور از هوا روی باندها یا فرکانسهای مناسب، مرتعش می شوند. امواج رادیویی به روترها و سپس مودمها یا شبکه های داخلی می روند.کارت شبکه - تجهیزات شبکه

بسته به نیاز خود ، می توانید یک کارت  مناسب برای استفاده در شبکه های بی سیم یا سیمی پیدا کنید.

کارت رابط  (NIC) که به عنوان کارت اترنت نیز شناخته می شود، تراشه یا مداری  است که به طور کلی از قبل روی رایانه یا دستگاه نصب می شود. NIC به کامپیوتر اجازه می دهد تا به یک شبکه متصل شود و در عین حال از عملکردهای مختلف فنی مانند انتقال داده، پارتیشن بندی و دسترسی مستقیم به حافظه پشتیبانی می کند. به بیانی ساده تر، این کارت لایه ای بین دستگاه و شبکه است.

✓انواع کارت شبکه

☑ کارت  PCI

کارت PCI یک کارت الحاقی است که می تواند در یک رایانه رومیزی جای بگیرد. مادربرد رایانه مورد نظر برای استفاده از کارت PCI باید دارای شکاف PCI باز باشد. این کارت ها را در نوع بیسیم می توان تهیه کرد و سرعت خوبی را ارائه می دهند.

☑ کارت  PCMCIA

این کارت که به عنوان کارت PC نیز شناخته می شود ، برای رایانه های نوت بوک به خوبی کار می کند. آنتن از بدنه دفترچه خارج می شود. کارت های PCMCIA قابلیت های توسعه ای مقیاس پذیر و پشتیبانی از عملکردهای مختلف ذخیره سازی، حافظه و ارتباطات را ارائه می دهند.

☑ کارت  Mini PCI

این کارت باید داخل لپ تاپ مورد نظر نصب شود. آنتن کارت mini PCI برای ظاهر و احساس جمع و جورتر در دستگاه تعبیه شده است.

☑ کارت  Wireless USB

شاید ساده ترین راه حل ، کارت USB بی سیم یک راه حل پلاگین و بازی را ارائه دهد. به سادگی دستگاه را در پورت USB قرار دهید و از اتصال خود لذت ببرید.

 

  0
  سبد خرید
  Your cart is emptyReturn to Shop
  Open chat
  1
  پشتیبانی آنلاین
  cctv house support
  سلام